Świadczymy specjalistyczne usługi projektowe, inżynierskie oraz eksperckie. Naszym atutem jest bogate doświadczenie – nasza firma charakteryzuje się dużą stabilnością, nawet pomimo intensywnych wahań dynamiki rozwojowej w branży budowlanej i architektonicznej. Swoją ofertę kierujemy dla wielu branż. Naszą specjalnością jest kompleksowe realizowanie unikalnych inwestycji na rzecz sektora publicznego oraz prywatnego. Dążeniem firmy Fort Polska jest wielobranżowe opracowanie projektów koncepcyjnych, budowlanych i wykonawczych, uwzględniających ekonomiczną i techniczną optymalizację każdego przedsięwzięcia.
ZAKRES USŁUG :
Wykonujemy kompletną, wielobranżową dokumentację budowlaną i inżynierską z wykorzystaniem technologii BIM, we wszystkich możliwych etapach projektu: koncepcja projektowa, projekt budowlany, projekt przetargowy, projekt wykonawczy, projekt warsztatowy.
Sporządzamy ekspertyzy techniczne konstrukcji budynków i budowli określające stan techniczny obiektów. Wykonujemy analizy wpływu oddziaływań dynamicznych, analizy optymalizacyjne, Due Diligence oraz weryfikacje i optymalizacje projektów. Oferujemy nasze usługi przy misjach związanych z zarządzaniem budową, pilotażem i nadzorem technicznym budowy.
Komórka geotechniczna powstała w 2010 roku i realizuje projekty konstrukcji w coraz trudniejszych warunkach geotechnicznych oraz w ciasnej, zwartej zabudowie miejskiej.
Specjalizujemy się w geotechnice budowlanej związanej z budownictwem kubaturowym obiektów budowlanych nadziemnych oraz podziemnych. Analizujemy i sprawdzamy współpracę elementów konstrukcyjnych obiektów budowlanych z podłożem gruntowym. W oparciu o mechanikę gruntów oceniamy fizyczne i mechaniczne właściwości ośrodka gruntowego oraz sprawdzamy stany naprężeń i odkształceń podłoża gruntowego pod wpływem oddziaływań nowych obiektów budowlanych.
Analizujemy konstrukcje budynków i budowli pod kątem trudnych warunków geotechnicznych. W oparciu o badania podłoża gruntowego oraz materiałów gruntowych. Rozwiązujemy problemy związane z wymianą, wzmacnianiem i oceną podłoża gruntowego.
W trakcie użytkowania obiektu budowlanego, elementy konstrukcyjne i podłoże gruntowe współpracują ze sobą w tym sensie, że oddziaływania z konstrukcji nośnej przekazywane są przez fundamenty na podłoże gruntowe, a odkształcenia podłoża powstające pod wpływem przekazywanych oddziaływań wywołują odkształcenia i przemieszczenia konstrukcji nośnej, powodujące z kolei zmianę występujących w niej wielkości statycznych. Dlatego projektujemy fundamenty, zabezpieczenia wykopów, ściany szczelne oraz ściany szczelinowe przy wykorzystaniu najnowszego oprogramowania wspomagającego warsztat inżyniera-geotechnika.
Do zadań inżyniera konstruktora należy zaprojektowanie konstrukcji o odpowiednim poziomie bezpieczeństwa, trwałości oraz przedstawienie ekonomicznych rozwiązań, które umożliwią sprawną realizację projektu w określonych warunkach budowy.
Projektowanie konstrukcji bazuje na wiedzy z zakresu m.in. statyki, wytrzymałości materiałów, teorii sprężystości i plastyczności. Nad jakością naszych opracowań czuwa zespół złożony z wysoko wyspecjalizowanej kadry inżynieryjno-technicznej, która w procesie projektowania posługuje się nowoczesnym oprogramowaniem komputerowym.
Obliczenia i analizy konstrukcyjne wspomagane są programami: DLUBAL, LIRA, Robot Structural Analysis Professional, GRAITEC ADVANCE DESIGN, RM-WIN/PL-WIN, SCAD, ABC Płyta, ABC Tarcza, Pakiet SPECBUD. Obliczenia i analizy geotechniczne wspomagane są programami: PLAXIS, GGU-RETAIN, GGU-SLOPE.
Dokumentacja projektowa przygotowywana jest przy użyciu: AutoCAD, AEC Collection (Autodesk Revit), Tekla Structures.
W projektach posługujemy się standardami i normami: europejskimi, polskimi, francuskimi, niemieckimi, rosyjskimi oraz turkmeńskimi. Sporządzamy dokumentację w czterech językach: polskim, francuskim, angielskim i rosyjskim.
Obiekty precyzyjnie i dokładnie modelujemy w przestrzeni trójwymiarowej w licencjonowanym programie AEC Collection (Autodesk Revit) oraz Tekla Structures.
Wykorzystujemy technologię BIM, przy projektowaniu, tworzeniu rysunków raz koordynacji wielobranżowej.
Rysunki i zestawienia materiałowe dla projektów wykonawczych oraz dokumentację warsztatową generujemy bezpośrednio z modeli 3D. Na każdym etapie projektu przedstawiamy modele i wizualizacje obiektu oraz mamy możliwość wymiany danych z innymi systemami branżowymi. Na specjalne życzenie dostarczamy pliki maszynowe NC oraz modele 3D, które można przeglądać przy użyciu bezpłatnego oprogramowania.
Posiadamy doświadczenie i umiejętności pracy w multidyscyplinarnych zespołach z całego świata. Korzystamy z najnowszych narzędzi wspomagających projektowanie (Tekla Structures oraz Autodesk Revit) oraz jesteśmy zdolni do współpracy i wymiany danych ze wszystkimi uczestnikami procesu projektowego.